Отборът на Хофенхайм постигна обрат и победи с 2:1 при

...

Хофенхайм превзе Борусия Парк с късен обрат

Отборът на Хофенхайм реализира поврат и победи с 2:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) от 13-ия кръг на Бундеслигата. Това е първа загуба за " жребчетата " на " Борусия Парк " в турнирен мач през този сезон.

В 33-ата минута Денис Гайгер фаулира Маркус Тюрам в наказателното поле, а съдията уточни бялата точка. Ларс Щиндъл пък трансформира дузпата в гол. В 75-ата минута гостите проведоха контраофанзива, която беше приключена от Андрей Крамарич и по този начин резултатът беше подравнен. Само четири минути по-късно основният рефер изгони Тюрам с пряк червен картон, откакто се съветва с ВАР. В 86-ата минута Райън Сесеньон с удар от близко донесе цялостния поврат в дуела.

Jaaaaaa!!!!!!
— TSG Hoffenheim EN (@tsghoffenheimEN)
Хофенхайм се изкачи на 11-ата позиция в класирането, събирайки 15 точки в актива си, а с три повече Гладбах се намира на 8-ото място.
Бундеслига 13 кръг, събота 19 декември  Борусия Мьонхенгладбах 1:2краен резулат  Хофенхайм