Отборът на Берое загуби от косовския Башкими с 80:89 (17:18,

...

Берое загуби от Башкими в Балканската лига

Отборът на Берое загуби от косовския Башкими с 80:89 (17:18, 24:24, 25:17, 22:22) като хазаин в Стара Загора в среща от постоянния сезон на Балканската лига. Берое заема втора позиция във краткотрайното класиране с 3 победи и към този момент 4 провали, а Башкими записа първи триумф от шест срещи и се намира на предпоследното шесто място. Лидер в Балканската лига е израелският Апоел Беер Шева с актив 7-1.

В Стара Загора противниците изиграха оспорвано първо полувреме, завършило с точка задатък за гостите – 42:41. Баскетболистите на Башкими направиха по-силна трета четвърт, след която поведоха с 67:58, а в последните 10 минути Берое не съумя да стигне до поврат.

Келси Барлоу осъществя „ дабъл-дабъл “ от 18 точки, 11 битки и 6 асистенции за домакините, а Александър Тодорович се регистрира с 15 точки, 6 битки, 2 асистенции и 4 отнети топки. Ти Кей Идоджи пропусна мача за Берое.

Къртис Джоунс бе най-резултатен за Башкими с 28 точки и 8 битки.

В идващите си мачове Берое ще одобри различен косовски отбор Пея на 28 февруари, до момента в който Башкими на следващия ден ще гостува на Левски в София.

Снимки: facebook.com/Beroebasketball