Отборът на Алавес повали с 2:0 Селта в среща от

...

Алавес прати Селта в зоната на изпадащите

Отборът на Алавес повали с 2:0 Селта в среща от деветия кръг на Примера дивисион. Лисандро Магалан (50) и Лукас Перес (82) се разписаха за баския отбор. Момчетата на Фран Ескриба остават на “изпадащото” 18-о място във краткотрайното класиране с девет точки. Първото полувреме на “Мендисороса” беше динамично и изпъстрено с любопитни обстановки. В 12-ата минута Санти Мина прати топката в мрежата, само че при вдигнат байрак за засада. Съдията се забави няколко минути, с цел да се види дали има засада. В последна сметка попадението не беше зачетено. След детайлно ревизиране на обстановката се видя, че Яго Аспас подава топката, е не бранителят на баските. В 27-ата Аспас нахлу фронтално в наказателното поле, само че не съумя да осъществя поради шпагат на Лисандро Магалан. В 33-ата Хоселу направи извънреден пропуск. Той трябваше единствено да насочи в празната врата от три метра, само че той насочи топката в гредата. Две минути по-късно съдията назначи дузпа за Алавес. Повторенията демонстрираха, че Рафиня Алкантара не играе с ръка и дузпата беше анулирана. В 48-ата Хоселу още веднъж удари греда след корнер и осъществяване с глава. Две минути по-късно Магалан откри резултата след нов корнер. Той надскочи своя надзирател и осъществя от седем метра - 1:0. Опитите на гостите от “Балаидос” не донесоха изравнителен гол. В 82-ата момчетата на Асиер Гаритано осъществиха втори гол. Те лишиха топката наоколо до наказателното поле, последва центриране на първа греда към Лукас Перес, който изпревари бранителя и означи хубав гол за 2:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 9 кръг, неделя 20 октомври  Алавес 2:0краен резулат  Селта