Нюкасъл победи с 2:1 Уест Бромич у дома в двубой

...

Гол в 20-ата секунда даде летящ старт на Нюкасъл

Нюкасъл победи с 2:1 Уест Бромич вкъщи в дуел от 12-ия кръг на Премиър лийг. Гол на Мигел Алмирон още в 20-ата секунда даде задатък на " свраките ". Дарнъл Фърлонг (50') изравни с прекрасен удар от воле при започване на втората част, само че Дуайт Гейл донесе заслужената победа на Нюкасъл осем минути преди края.

Въпреки че коронавирусът провокира доста проблеми в Нюкасъл през последните седмици и заради тази причина бе отсрочен мачът с Астън Вила от предишния кръг, Стив Брус не можеше да разчита единствено на двама играчи спрямо последния турнирен дуел. Това бяха Федерико Фернандес и Хавиер Манкийо. Джеф Хендрик пък бе оставен на пейката за началото. Вместо тях започнаха Емил Крафт, Айзък Хейдън и Мат Ричи.

Дара О'Шей, Филип Кровинович и Калъм Робинсън стартираха за " дроздовете ".

Само след 19 секунди игра Мигел Алмирон откри резултата. Иванович не съумя да почисти топката отдясно, от което се възползваха Уилсън и по-късно Жоелинтон, който центрира към непокрития Алмирон за най-бързия гол в Премиър лийг от началото на сезона.
19.98 - Miguel Almiron's goal after 19.98 seconds is Newcastle's second fastest in Premier League history, after Alan Shearer scored in 10.52 seconds against Man City in January 2003. Firing.
— OptaJoe (@OptaJoe) След това стремително начало нямаше съвсем нищо забавно до почивката.

Пет минути след подновяването на играта УБА изравни. Филипс проби добре отляво, след което центрира към далечната греда. Фърлонг се придвижи стремително и засече от въздуха, без да остави късмет на Карл Дарлоу - 1:1.

Нюкасъл обаче не се смути и потегли напред за трите точки. В 71-вата минута Филипс почисти от голлинията удар с глава на Гейл от близко. О'Шей пък блокира шут на Алмирон. В 82-рата минута разумното се случи и Нюкасъл стигна до успеха, откакто Дуайт Гейл засече с глава центриране на Джейкъб Мърфи.

Премиър лийг 12 кръг, събота 12 декември  Манчестър Юнайтед 19:30предстои  Манчестър Сити