Немският шампион Байер (Леверкузен) е готов да бъде първият тим,

...

Байер иска да e първият отбор без загуба в Бундеслигата за цял сезон

Немският първенец Байер (Леверкузен) е подготвен да бъде първият отбор, който приключва сезон в Бундеслигата без загуба, разяснява наставникът Шаби Алонсо, откакто възпитаниците му се постановиха над Бохум с безапелационното 5:0, в неделя.

Феликс Паслак от отбора на Бохум бе изпъден в 15-ата минута на мача, а Леверкузен продължи впечатляващата си серия, като към този момент има 50 срещи без проваляне във всички шампионати. Остава още един мач в Бунсдеслигата и финалът за Лига Европа, против италианския Аталанта.

В четвъртък Байер (Леверкузен) усъвършенства върха на Бенфика от интервала 1963 и 1965 с равенството 2:2 против Рома, което обезпечи на тима край в Лига Европа.

Успехът над Бохум ги направи едвам третия тим от Бундеслигата, който приключва без загуба при гостуванията си през сезона. " След аления картон мачън бе изцяло друг мач за нас ", сподели Алонсо на конференцията.

" Много съм удовлетворен от резултата. Беше значимо за нас. Сега имаме супер цел в събота да спечелим купата без загуба. Това не се е случвало в никакъв случай преди ", сподели испанският експерт.

Байер Леверкузен ще играе и във финала за Купата на Германия против Кайзеслаутерн по-късно през май, а в събота завършва шампионата с домашен дуел против Аугсбург, след който ще получи трофея.

" Да получим купата в Леверкузун е доста особено. Играчите бяха съсредоточени през целия сезон и за тях ще бъде значимо. Горд съм с тях ", добави още той.