Новак Джокович се класира за финала на US Open, където

...

Джокович стигна финала на US Open

Новак Джокович се класира за финала на US Open, където ще спори за купата с Даниил Медведев. Сърбинът надви в епична борба над германеца Александър Зверев с 3:2 (4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2) в мач, който продължи 3 часа и 35 минути. Джокович стартира нападателно и диктуваше темпото, само че допускаше много неточности. Първият сет вървеше гейм за гейм до 4:4, когато Зверев реализира първия пробив в мача след двойна неточност на сърбина. Зверев взе подаването си и поведе в мача. Във втория сет Ноле поведе с 3:0, като направи първия си пробив и задържа задатъка си до 5:2. Тогава с втори пробив той изравни резултата в сетовете след 36 минути игра. Третият сет беше същинска тактическа борба. И двамата тенисисти удържаха подаванията си, като Ноле изпитваше повече компликации от Зверев. Все отново сърбинът избави три точки за пробив и докара резултата до 5:4. Десетият гейм в този сет се оказа маратонски, като се стигна до 53 замени на удари. Зверев избави два сетбола, само че в последна сметка отстъпи частта след 50 минути. Германецът започва доста стимулирано четвъртия сет, като реализира пробив в третия гейм и удържа задатъка си до края. Така се стигна до равнене в сетовете. В решителния пети сет Джокович стигна до ранен пробив и небрежно поведе с 3:0. След това той още веднъж проби подаването на Зверев и поведе с 5:0, с цел да завоюва частта с 6:2, а с това и опцията да напише златна страница в историята на тениса. В неделя Новак Джокович ще преследва 21-ата си купа от Големия шлем и първо място във безконечната класация по този индикатор. При триумф над Медведев сърбинът ще стане първият тенисист в история след именития Род Лейвър през 1969 година, който печели календарен Голям шлем.