National Bank Open, втори кръгКаспър Рууд – Алекс Молчан 7-6(3),

...

Рууд преодоля Молчан въпреки трудния първи сет

National Bank Open, втори кръг

Каспър Рууд – Алекс Молчан 7-6(3), 6-3

Каспър Рууд стартира присъединяване си на Мастърс шампионата в Монреал с двусетов триумф над международния №42 Алекс Молчан. Норвежецът бе на път да изпусне контрола върху съвсем извоювания първи сет, само че съумя да откри излаз от сложната обстановка и записа чиста победа.

Следващият му конкурент ще бъде Роберто Баутиста Агут или Дженсън Бруксби.

Рууд бе по-ефективен на сервис, като записа повече асове (13-4) и завоюва 75% от точките си на първи начален удар (43/57). Скандинавецът оползотвори единствено два от десетте си шанса за пробив (20%), само че това се оказа задоволително, защото Молчан осъществя едвам един от своите шест брейкпойнта (17%).

Молчан можеше да нанесе ранен удар върху упоритостите на четвъртия подложен, само че пропусна брейкпойнт при 1-0. Тази неточност му струваше скъпо, защото Рууд осъществя първия пробив в мача и поведе с 3-1, а след това стигна до сетбол при 5-3.

Сетът изгглеждаше решен, само че Молчан избегна заплахата и завоюва подаването си, след което проби за 5-5. Словакът избави брейкпойнт и осъществя цялостен поврат, само че Рууд съумя да докара нещата до тайбрек. В него международният №7 реализира два следващи мини-пробива, което му бе задоволително, с цел да се наложи със 7-6(3) в първата част.

Вторият сет стартира по подобен метод – Молчан пропусна два благоприятни условия да пробие пръв, след което Рууд съумя да го реализира и на натрупа задатък от 4-1. Макар в оказалия се финален гейм в мача да пропиля два следващи мачбола, четвъртият подложен не разреши на съперника си да се надява на поврат и победи със 7-6(3), 6-3 по-късно под два часа игра.
Източник: tenniskafe.com