Николас Джари има репутацията на един от топ играчите на

...

Ще имаме нов Мастърс финалист: Джари за втори пореден път шокира Циципас и го повали в Рим!

Николас Джари има репутацията на един от топ играчите на клей през последните два сезона. Чилиецът, който сега се намира под номер 24 в международната класация, е неизменима част от топ 30 в ATP тура от 2023-та насам и постоянно е бил измежду " криптонитите " на Стефанос Циципас, като имаше позитивен баланс против гърка от 3:2 победи. Джари през днешния ден пък за следващ път потвърди, че той е един от съперниците, против които някогашният номер 3 не би желал в никакъв случай да се изправи и го надделя в същинска 3-сетова епика на Мастърса в Рим, записвайки четвърта победа над именития си конкурент с резултат с 3:6 7:5 6:4 за 2 часа и 42 минути игрово време и по този начин се класира за първия си Мастърс полуфинал, където ще срещне Томи Пол, който в никакъв случай не е играл на край в сходен сан шампионат и по този начин ще имаме дебютант на това равнище в разногласието за трофея в италианската столица.

Още в самото начало двамата ни предложиха първокачествен и атрактивен тенис, който провокира същински възторг измежду феновете. Все отново Циципас изглеждаше по-убедителният състезател и това си пролича при 2:1, когато поведе с пробив. Въпреки изоставането си, чилиецът продължаваше да притиска оптимално съперника си, като още в идващия гейм осъществя един от най-забележителните удари освен в мача, само че и в целия шампионат с " хотдог лоб ".