Марек спечели с 2:0 като гост на вечния си съперник

...

Марек тресна Велбъжд

Марек завоюва с 2:0 като посетител на безконечния си противник Велбъжд и продължава да е водач в класирането на Югозападна Трета лига. Без да блестят с нищо гостите вкараха два гола до почивката. В 28-ата минута Веселин Любомиров от близко означи за 1:0. В 34-ата минута Ерик Иванов от Велбъжд безусловно подкоси Димитър Владимиров в наказателното поле и това означаваше дузпа за Марек. От бялата точка осъществя Васил Калоянов и вкара първия си гол за дупничани в формален мач.

През второто полувреме двата тима играха съвсем на ходом, като въпреки всичко Марек сътвори две положителни обстановки за гол посредством Любомиров, само че той не съумя да преодолее вратаря Карадалиев. Домакините от Кюстендил пък чак в добавеното време на мача съумяха да затруднят дебютанта на вратата на дупничани Константин Костадинов, само че той избави ситуацията.