Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на , след

...

Юнайтед се справи с Уигън за ФА Къп

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на, откакто победи Уигън с 2:0 като посетител. Успехът за алените дяволи можеше да е много по-изразителен, само че отборът пропусна куп положения. Головете вкараха Диого Далот и Бруно Фернандеш.

Далот откри в 22-ата минута с прекрасен удар. После Хойлунд удари греда, вратарят Сам Тикъл мазета шут на Рашфорд в гредата. Гарначо също уцели греда в опита на Юнайтед да стигне до втори гол. Такъв въпреки всичко падна в 74-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушаване против Бруно Фернандеш, който самичък я осъществя за 0:2.

В идващия кръг на шампионата Юнайтед ще гостува на Нюпорт Каунти или Ийстлей, както отреди тегленият преди мача чоп. Той събра и много по-любопитни двойки. Носителят на трофея. Челси приема Астън Вила, а пък Фулъм – Нюкасъл.

Мачовете ще се проведат в уикенда към 27 януари.
Източник: flashnews.bg