Манчестър Юнайтед разочарова феновете си за Коледа, завършвайки 2:2 срещу

...

Резерва спаси Юнайтед в късна драма в Театъра на мечтите

Манчестър Юнайтед разочарова почитателите си за Коледа, завършвайки 2:2 против Бърнли на " Олд Трафорд ". Още в третата минута Ашли Барнс изведе гостите напред, смълчавайки трибуните в Театъра на фантазиите. В 37-ата Стивън Дефур удвои преднината на Бърнли, което принуди Жозе Моуриньо да прави промени още при започване на втората част. Португалецът включи в игра Джеси Лингард и Хенрих Мхитарян, a извадените бяха Златан Ибрахимович и Маркос Рохо. Лингард понижи изоставането в 53-ата минута. Именно той избави Юнайтед от резила, разписвайки се и за крайното 2:2 в първата минута от петте добавено време.

След равенсвото " алените дяволи " имат 43 точки. Лидерът Манчестър Сити (55 точки) има късмет да усили още повече преднината си. " Гражданите " гостуват на следващия ден от 21:45 часа на Нюкасъл. Третият Челси (42) пък към този момент е единствено на точка зад Юнайтед. Бърнли е седми в класирането с 33 точки.

Мачът на " Олд Трафорд " стартира неприятно за домакините. В самото начало Рохо получи жълт картон след нарушаване отляво на наказателното поле. Гудмундсон центрира, Лукаку не съумя да почисти, получи се безредие пред Деа Хеа, при което най-съобразителен бе Ашли Барнс - 0:1.

Десетина минути по-късно гостите можеха да вкарат и втори гол. Скот Арфийлд обраче прати топката в напречната греда.

В 24-ата Лукаку центрира към Ибрахимович, който направи несполучлив опит да вкара със задна ножица. Последваха няколко корнера, само че те не доведоха до нищо по-опасно. Така се стигна до 36-ата минута, когато " алените дяволи " бяха попарени за повторно в срещата. Стивън Дефур извърши съвършено директен свободен удар, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Де Хеа - 0:2.

През втората част Юнайтед господства. В 50-ата минута " алените дяволи " като по знамение не понижиха резултата. Пропускът бе на Джеси Лингард. Три минути по-късно той въпреки всичко понижи. Лингард засече технично с пета подаване на Ашли Йънг и осъществя за 1:2.

Няколко минути по-късно последва пропуск на Лукаку, след което и Пол Погба не съумя да вкара.

В 91-ата Джеси Лингард още веднъж блесна и домакините даже се размечтаха за успеха. Хуан Мата центрира от фаул, последва безредие в наказателното поле на Бърнли. Удар на Йънг рикошира в Мийс, след което топката стигна до Лингард, който стреля тъкмо от 15-ина метра за крайното 2:2.