Лудогорец спечели лесна победа с 3:0 срещу Шамрок Роувърс в

...

Лудогорец си свърши работата и вече мисли за третия квалификационен кръг на Шампионска лига

Лудогорец завоюва лесна победа с 3:0 против Шамрок Роувърс в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол, който се игра на стадион " Хювефарма сцена ". Реваншът е плануван за 26 юли, вторник, от 22:00 часа българско време.

Головете за домакините бяха дело на Пиерос Сотириу (25`, 35`) и Игор Тиаго (93`).
 Лудогорец - Шамрок Роувърс 3:0 онлайн
Лудогорец - Шамрок Роувърс 3:0

Двубоят стартира в 20:45 часа

" Орлите " надиграха изрично Шамрок Роувърс през първото полувреме и стигнаха до първия си гол в 25-ата минута след брилянтна офанзива. Каули Оливейра пусна пас с пета към Бърнард Текпетей на дъгата, който пък продължи нападението надясно към Сисиньо. Десният бек върна към подкрепилия го Каули и той центрира в наказателното поле, където Сотириу изпревари бранител на ирландците и вкара хубав гол с глава.
 Снимка 581411
Източник:

Второто попадение падна в 35-ата минута и негов създател още веднъж бе Сотириу. Текпетей пропусна да стреля с топката в наказателното поле и тя попадна на пътя на Рик Джонатан, който прати прецизен удар в левия ъгъл, само че той бе избит от бранител. Топката обаче се върна в владеене на Сотириу и водещият изпълнител на efbet Лига преодоля с лекост Алън Менъс за повторно.
 Снимка 581407
Източник:

Това бе крайният резултат за първото полувреме, което можеше да приключи с повече голове за Лудогорец. Едно анулирано попадение на Сотириу, чудесно изтребване на Менъс под гредата и още няколко пропуща обаче резервираха краткотрайно 2:0 на таблото.
 Снимка 581404
Източник:

През второто полувреме Шамрок опита да изнесе играта отвън личната си половина и съумяха да натиснат българския първенец, само че ирландците пропиляха единственото си съществено състояние за гол, когато Шон Хор не съумя да засече центриране от ъглов удар.

Така се стигна до последната минута на дуела, когато Лудогорец дефинитивно умъртви интригата за реванша. Кирил Десподов центрира към Спас Делев, който нанесе удар към вратата, само че стражът на гостите съумя да избави с крайник. Топката обаче бе овладяна от Игор Тиаго към точката на дузпата, бразилецът не се посвени да стреля и с мощен шут направи оформи крайния резултат - 3:0!

Лудогорец - Шамрок Роувърс - 3:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Пиерос Сотириу 25, 2:0 Пиерос Сотириу 35, 3:0 Игор Тиаго 90+4

стадион: " Лудогорец Арена ", Разград

основен арбитър: Жоао Пинейро, Португалия

жълти картони: Мануел Шоу, Рик Джонатан, Сисиньо (Лудогорец); Рори Гафни, Ричард Тауъл (Шамрок).

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо, Игор Пластун, Антон Недялков, Оливие Вердон, Каули Оливейра (90-Игор Тиаго), Алекс Сантана, Мануел Шоу, Пиерос Сотириу (90-Матияс Тисера), Бърнард Текпетей (71-Кирил Десподов) и Рик Джонатан (78-Спас Делев).

Шамрок: Алън Менъс, Роберто Лопес, Шон Хор, Лий Грейс, Андрю Лайънс, Ронан Фин (76-Шон Ганън), Кристофър Маккан, Ричард Тауъл (79-Шон Каванах), Гари О`Нийл, Дилан Уотс (61-Греъм Бърк) и Рори Гафни.