Левски победи Миньор 2015 с 60:59 (11:12, 15:10, 17:18, 17:19)

...

Левски прекъсна негативната си серия с победа в Перник

Левски победи Миньор 2015 с 60:59 (11:12, 15:10, 17:18, 17:19) като посетител в Перник в дуел от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). С шестия си триумф от началото на сезона „ сините “ прекъснаха отрицателната си серия, въпреки да резервират последно място във краткотрайното класиране. Миньор 2015 бе покрай успеха, само че позволи 14-о проваляне за сезона и също остава във втората шестица на шампионата.

Двата състава изиграха равностойно и не изключително резултатно първо полувреме, след което Левски водеше с 26:22. „ Сините “ имаха предимство през третата част и в един миг се откъснаха с 10 точки, само че домакините се приближиха на 3 – 40:43 преди последния интервал.

Баскетболистите на Миньор 2015 съумяха да поемат самодейността и три минути преди финала на мача водеха с 58:50. Левски обаче последователно съкрати дистанцията, а при оставащи 22 секунди Марио Боянов вкара за 57:58. Пак той извърши три точни наказателни удара и даде задатък на столичани от 60:58. Данило Арнитович можеше да изравни за Миньор 2015 и вероятно да прати мача в продължение 2 секунди преди края, само че вкара единствено единия от двата наказателни удара, които извърши и гостите ликуваха.

Максим Бочев бе най-резултатен за Левски с 16 точки и 8 битки. Димитър Маринчешки приключи с „ дабъл-дабъл “ от 12 точки и 12 битки, а Марио Боянов добави 10 точки.

За домакините Николай Иванов осъществя 19 точки, 4 битки и 5 асистенции, а Лъчезар Тошков се включи с 18 точки, 5 битки и 3 асистенции.

В идващия 22-и кръг, финален за този стадий на шампионата, Левски приема Черноморец, а Миньор 2015 ще гостува на Черно море Тича на 16 февруари.