Ивайло Петев дочака своя първи официален успех начело на Босна.

...

Радост за Петев - Босна победи и критиците му временно ще замълчат

Ивайло Петев дочака своя първи формален триумф отпред на Босна. Балканската страна победи за сефте в квалификациите за Мондиал 2022, откакто надделя като посетител Казахстан с 2:0 в група D.

Макар и със мощно лимитирана численост футболисти, Един Джеко и компания се добраха до трите точки, които краткотрайно ги изкачиха до второто място в групата (6 т.). Недостижим водач е Франция с 12, а Украйна и Финландия, които играят по-късно през днешния ден са с по 5.
 Снимка 549633
Източник:

Босна и Херцеговина се разписа по един път в двете полувремена. Резултатът беше открит в 25-ата минута от Первиляк след асистенция на Стеванович. В 66-ата минута нападателят на белгийския Ойпен още веднъж бе прецизен, когато комбинира доста ловко с Джеко.

До края босненците леко потрепериха, когато Казахстан означи късно попадение, само че то бе анулирано заради засада.
 Литва победи България с 3:1 в международна подготовка