Селтик стана шампион на Шотландия за 54-и път в своята

...

Селтик с трета поредна титла и общо 54-та

Селтик стана първенец на Шотландия за 54-и път в своята история. Това стана факт, откакто „ келтите “ се постановиха като посетител с 5:0 над Килмарнък.

След този триумф Селтик дръпна с 90 точки на върха в Шотландия и по този метод към този момент не може да бъде настигнат от втория Рейнджърс, който е с 84 точки в актива си кръг преди края.

Селтик на процедура си подсигурява купата, откакто победи своя безконечен противник в Дербито на остарялата компания. Килмарнък пък е на 4-та позиция с 55 точки.

Адам Ида даде задатък на Селтик в дуела с Килмарнък още в 5-ата минута, а в 12-ата Дайзен Маеда удвои преднината на своя отбор. На полувремето „ келтите “ водеха с 3:0, откакто Джеймс Форест се разписа в 35-ата минута на срещата.

Още на старта на втората част Мат О’Райли вкара четвъртото попадение за Селтик в 51-вата минута, а двадесет минути по-късно удвои головата си сметка, с цел да оформи крайното 5:0.

Със своята 54-а купа на Шотландия Селтик подгони Рейджърс, който е триумфирал 55 пъти в елита на страната.
Източник: lupa.bg