Италия започна с категорична победа участието си на световното първенство

...

Италия вкара 108 точки на старта на световното, победа и за домакините

Италия стартира с безапелационна победа присъединяване си на международното състезание за мъже, което се организира в Китай. В среща от група D на шампионата отборът предстоящо се оправи без проблеми с отбора на Филипини, като завоюва мача със 108:62.

Италианците на процедура си взеха решение мача още през първото полувреме. Те направиха впечатляваща серия от 19:0 в средата на първата част, а след 10 минути игра водеха с безапелационното 37:8. През втория интервал европейският отбор продължи да усилва задатъка си и на почивката към този момент бе напред с 62:24.

След паузата филипинците оказаха малко по-сериозна опозиция на своя противник. Италия обаче нямаше проблем да поддържа удобен задатък, а след мощни финални минути на третата четвърт поведе с 86:39. Последната част бе много по-равностойна, само че крайният победител от дълго време бе явен.

Старши треньорът на италианците Мео Сакети разпредели игровите минути сред всички свои играчи. Луиджи Датоме и Амедео Дела Вале бяха най-резултатни за триумфа с по 17 точки, а 16 добави Данило Галинари. За Филипини по 15 точки означиха Андре Блач и Си Джей Перес.

Домакинът Китай също започва с победа присъединяване си на шампионата, въпреки и тя да не пристигна толкоз елементарно. Азиатците надделяха Кот д‘Ивоар със 70:55 в група А, като триумфът пристигна след по-силно второ полувреме.

Китайците поддържаха нежна преднина в началните минути на срещата, само че в края на първата част Кот д‘Ивоар излезе напред за първи път при 16:14. Ниската ефикасност се резервира и през втория интервал, а двата отбора оставиха всичко за второто полувреме, което стартира при резултат 29:29.

След паузата домакините стартираха доста мощно и започнаха да натрупат разлика, като преди заключителната четвърт към този момент водеха с 51:41. Те продължиха да усилват задатъка си и в оставащото време, като завоюваха още по-убедително.

Ий Дзянлян бе най-резултатен за спечелилите с 19 точки, 17 има Гуо Айлун. За Кот д‘Ивоар единствен с двуцифрен актив бе Ги Ландри Йоди с 10 точки. Бившият състезател на Берое Аджеи Бару по този начин и не се появи в игра./БГ Баскет