Хегемонът Пари Сен Жермен спечели с 2:0 гостуването си на

...

ПСЖ бие и без звездното трио

Хегемонът Пари Сен Жермен завоюва с 2:0 гостуването си на Метц и оглави класирането в Лига 1. Въпреки че бяха без трите си огромни звезди в офанзива - Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе, парижани с лекост стигнаха до трите точки. Попаденията вкараха Анхел Ди Мария в 11-ата минута и Ерик Максим Чупо-Мотинг малко преди почивката от дузпа.

Мачът беше пресечен за малко в средата на първото полувреме поради плакати с хомофобско наличие, опънати от почитателите на домакините. Те бяха трансформирали текста на песента " Balance ton quoi " на белгийската изпълнителка Angèle, а обидите им бяха ориентирани към ПСЖ и Професионалната футболна лига ((LFP). От органите на реда реагираха бързо и смъкнаха транспарантите.