Левски София отново е шампион при юношите под 20 години.

...

Левски София спечели титлата в държавното първенство по волейбол под 20 години

Левски София още веднъж е първенец при юношите под 20 години. Столичният клуб завоюва мача за купата против домакина на Финалния шампионат – Хебър (Пазарджик), след 3:1 (25-23, 25-20, 23-25, 25-12). Така " сините " водени от Христо Цветанов са номер 1 в тази възраст за пета поредна година.

Столичани поведоха през цялото време, като се откъснаха даже на 5 точки (11-16), само че Хебър прояви темперамент и съумя да изравни (19:19). Домакините не стигнаха до поврат, а в оспорваните последни разигравания от частта Левски се поздрави с триумф след 25:23.

Вторият гейм потегли равностойно, само че столичния клуб направи серия от 7 следващи точки и се откъсна при 15:7. Разликата стана даже 9 точки, а тази преднина им даде успокоение да затворят и този гейм, макар че Хебър се бори до край и стопи до някъде пасива – 25:20.

Точка за точка вървеше третият гейм, а Хебър най-накрая съумя да поведе при 12:11 и да усили задатъка 17:12. " Сините " демонстрираха, че мощно желаят успеха и съумяха да стопят до 2 точки разлика – 20:22. Следващите минути в зала " Васил Левски " стана доста трагично и резултатът бе подравнен 23:23. Хебър се измъкна в този инфарктен миг и съумя да вземе гейма на своята сметка след 25:23.

Левски София взе записка от слабия трети гейм и доста изрично влезе в идващия, повеждайки бързо с 8:2. Тази разлика даже се усили и безусловно безапелационно столичният клуб се наложи с 25:12, а по този начин и в срещата с 3:1.

Преди финала се игра и мач за бронзовите медали. Той бе извоюван от волейболистите на Добруджа 07, които надиграха след петгеймова борба Люлин (София) с 3:2 (25:14, 25:18, 23:25, 18:25, 15:7).