Глазгоу Рейнджърс се класира безапелационно на 1/8-финал в Лига Европа,

...

Рейнджърс безапелационно напред след ново голово шоу с Антверп

Глазгоу Рейнджърс се класира безапелационно на 1/8-финал в Лига Европа, откакто победи Антверп и в реванша на " Айброкс " от 1/16-финала. Двата отбора направиха ново голово шоу, само че и този път везните се наклониха в интерес на шотландците, които се постановиха с 5:2. В първия мач възпитаниците на Стивън Джерард завоюваха с 4:3 и по този начин с общ резултат 9:5 той върви напред в шампионата.

Алфредо Морелос откри резултата в мача за домакините в 9-ата минута, само че Лиор Рафаелов изравни в 32-ата минута.

Рейнджърс вкара нови два гола посредством Нейтън Патерсън в 46-ата и Райън Кент в 55-ата минута, с цел да дръпне с 3:1, само че гостите още веднъж върнаха интригата посредством Дидие Ламкел Зе в 57-ата минута.

Домакините обаче бяха очевидно по-стойностният тим довечера и те довършиха противника с нови две попадения от две дузпи. Четвъртият гол за шотландците вкара Борна Баришич в 79-ата минута, а крайното 5:2 оформи Седрик Ян Итен в 92-ата минута.

Така Рейджърс продължава похода си напред в шампионата, до момента в който Антверп, който бе в група с Лудогорец, завършва присъединяване си дотук.

Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 25 февруари  Рейнджърс 5:2краен резулат  Антверпен