Георги Костадинов поведе Арсенал (Тула) към престижен успех с 3:1

...

Георги Костадинов с гол за Арсенал при успех над Локомотив

Георги Костадинов поведе Арсенал (Тула) към влиятелен триумф с 3:1 над Локомотив (Москва) в среща от 16-ия кръг на съветското състезание. Българският национал означи третия гол за своя тим в 58-ата минута. В края на срещата той получи и жълт картон за нарушаване против неприятелски играч.
 Георги Костадинов с асистенция при погром на Арсенал (Тула) за Купата на Русия

Националът подаде за петия гол

Домакините от Тула, ръководени от треньора Миодраг Божович, стигнаха до задатък от два гола още през първата част. Даниил Хлусевич и Евгений Марков бяха точни. Георги Костадинов бе на висота както в офазивен, по този начин и в отбранителен проект. Българинът помагаше на сътрудниците си в защита и на няколко пъти се отличи с решителни намеси.

В 58-ата минута Костадинов ознаменува положителната си игра с гол. Той се измъкна в наказателното поле и с удар от придвижване повиши на 3:0.

Гостите от Москва върнаха един гол посредством Пабло в спомагателното време на срещата. С този триумф Арсенал (Тула) се изкачи на 12-та позиция с 16 точки, до момента в който Локомотив заема 4-то място с 25 пункта.