Флуминензе стана шампион на Рио де Жанейро след равенство 1:1

...

Флуминензе стана шампион на Рио де Жанейро за първи път от 10 години насам

Флуминензе стана първенец на Рио де Жанейро след тъждество 1:1 с Фламенго и общ резултат 3:1.

Габриел Барбоса изведе Фламенго напред в 29-ата минута, само че Херман Кано изравни за Флуминензе минута преди края на първата част. Аржентинецът Кано бе вкарал и двата гола при триумфа с 2:0 за отбора си в първия мач. Той пропусна дузпа през второто полувреме. Това е първа купа на Флуминензе в щата от 2012 година.

Мачът се игра пред 68 000 фенове на "Маракана ", а в добавеното време бяха изгонени Бруно Енрике и Фред.

Атлетико Минейро завоюва против Крузейро с 3:1 и завоюва купата в щата си за трета поредна година. Бившият нападател на Порто Хълк означи две попадения, а Начо добави още едно за успеха. Еду вкара почетното попадение за Крузейро в 90-ата минута.

В южния щат Рио Гранде до Сул Гремио се наложи над Ипиранга с 2:1, с цел да завоюва петата си поредна купа. Палмейрас ще играе против Сау Пауло довечера, с цел да се реши купата в щата Сао Пауло.