Дарби Каунти постигна изключително важна победа с 1:0 при гостуването

...

Дарби спря пропадането

Дарби Каунти реализира извънредно значима победа с 1:0 при гостуването на Престън от 40-ия кръг на Чемпиъншип.

Домакините проведоха доста добра контраофанзива в 30-та минута, когато Браун подаде към Робинсън, който навлезе в наказателното поле на Дарби, след което стреля, само че Скот Карсън избави.

Пет минути по-късно след центриране в наказателното поле на гостите Робинсън още веднъж стреля с глава, само че топката мина на сантиметри настрана от левия дирек на вратата на Карсън.

Съдията свири доста противоречива дузпа за Престън в 36-та минута за нарушаване на Уиздъм против Браун.

Именно Браун застана зад топката, само че след удара му топката срещна десния дирек на вратата на Скот Карсън.

Робинсън направи нов опит да вкара гол в 42-та минута, само че стреля настрана от десния дирек на вратата на Карсън.

Дарби Каунти поведе в резултата в 52-та минута. Том Лоурънс стреля от фаул и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Максуел.

Пред Хънтингтън се откри отлична опция в 69-та минута, само че от близко стреля над напречната греда в навън.

Престън изпусна нова опция да изравни резултата в 84-та минута, само че Галахър стреля над напречната година.

Дарби Каунти е пети в класирането с 65 точки, а Престън е десети с 60 точки.