Бразилия се наложи над Швейцария с 1:0 с късен гол

...

С късен гол Каземиро донесе успеха на Бразилия срещу Швейцария

Бразилия се наложи над Швейцария с 1:0 с късен гол на халфа на Манчестър Юнайтед Каземиро. В средата на второто полувреме попадение на Винисиус Жуниор бе анулирано поради засада. Това бе втора поредна победа на отбора на селекционера Тите, който на процедура се класира за осминафиналите. В последната среща Бразилия ще се изправи против Камерун, до момента в който Швейцария ще има за задача да не загуби от Сърбия.

Отборът на Бразилия стартира по-активно мача, въпраки че бе без контузените Неймар и Данило.

В отбора на Швейцария на мястото на Джердан Шакири се появи младият Фабиан Ридер.

В 12-ата минута героят от мача със Сърбия Ричарлисон се измъкна отдясно, само че в последния миг острото му центриране бе изчистено.

В 27-ата минута Селесао бе доста покрай разкриване на резултата. Рафиня подаде отдясно на непокрития Винисиус, който стреля онт въздуха в близкия ъгъл, само че Ян Зомер мазета топката в корнер.

Малко след половин час игра Рафиня стреля мощно от границата на наказателното поле, само че топката попадна право в ръцете на швейцарския вратар.

В края на първото полувреме имаше серия от корнери пред вратата на Швейцария, които доведоха единствено до разбърквания.

На почивката Родриго размени Лукас Пакета в отбора на Бразилия в търсене на повече експанзия. Тимът на Швейцария обаче заигра по-добре след почивката, като по-често застрашаваше вратата на Алисон, макар че не сътвори чисти положения.

В 64-ата минута Каземиро изведе Винисиус Жуниор, който се измъкна от отбраната на Швейцария и стреля около вратаря Зомер, като вкара в левия му низък ъгъл. След преразглеждане с ВАР обаче попадение бе анулирано поради засада на Ричарлисон, който се прибираше към своята половина, само че в това време игра с топката.

В 72-рата минута удар на Ричарлисон бе блокиран.

Бразилия въпреки всичко стигна до късния триумф в 83-ата минута. Тогава Винисиус задържа топката отляво и след бърза замяна на пасове топката стигна до Каземиро, който с прекрасен удар от въздуха направи Зомер беззащитен - 1:0.

В добавеното време на мача бразилската запаса Родриго пропусна да вкара втори гол, откакто бе открит самичък против вратаря от Винисиус, само че в последния миг ударът му бе блокиран.

Състави:

Бразилия: (4-3-3) Алисон - Едер Милитао, Тиаго Силва, Марсиньос, Алекс Сандро (86 - Алекс Телес)- Каземиро, Лукас Пакета (46 - Родриго), Фред (58 - Бруно Гимараеш)- Ричарлисон (73 - Габриел Жезус), Рафиня (73 - Антони), Винисиус Жуниор

Швейцария: (4-5-1) Ян Зомер - Силван Видмер (86 - Фабиан Фрай), Нико Елведи, Мануел Аканджи, Рикардо Родригес - Ремо Фройлер, Гранит Джака, Мохамет Соу (76 - Михел Ебишер), Рубен Варгас (58 - Едмилсон Фернандес), Фабиан Ридер (58 - Ренато Щефен)- Бреел Емболо (76 - Харис Сеферович)

Камерун - Сърбия - 3:3 (1:2)

голмайстори: 1:0 Жан-Шарл Кастелето 29, 1:1 Страхиня Павлович 45+1, 1:2 Сергей Милинкович-Савич 45+3, 1:3 Александър Митрович 53, 2:3 Винсънт Абубакар 63, 3:3 Максим Чупо-Мотинг 66