Ботев победи с 2:0 Локомотив пловдивското дерби от 17-ия кръг

...

Ботев срази Локо в пловдивското дерби, Неделев блести с гол-красавец

Ботев Пловдив завоюва Битката за Тракия  Верея пропусна да се поздрави с първа победа
Ботев победи с 2:0 Локомотив пловдивското дерби от 17-ия кръг на Първа лига, играно на стадиона в парк " Лаута ".

Голямата звезда довечера несъмнено бе Тодор Неделев. Националът асистира от корнер на Кристиан Димитров при започване на второ полувреме, а в 67-ата минута вкара гола на сезона с превъзходен прехвърлящ удар от центъра.

Все отново футболистите на треньора на Бруно Акрапович имаха много благоприятни условия да извърнат развоя на събитията в това дерби, само че длъжници на отбора се оказаха Анте Аралица и Вилим Посинкович.

Така " Канарчетата " си върнаха на " черно-белите " за провалянето с 0:1 на " Коматево " от първия мач и изравниха успехите в дербито против градския съперник, като двата отбора имат към този момент по 39 триумфа от 108 мача в шампионата.

Ботев вече е на четвъртото място в класирането с актив от 32 точки, с 2 повече от Берое, който по-рано през днешния ден загуби от Черно море с 0:1. Локомотив пък е 9-и с 22 пункта и може да се смъкне с една позиция надолу, в случай че Славия завоюва гостуването си на Дунав в четвъртък.
Източник: offnews.bg