Бордо завърши 0:0 срещу гостуващия Ница в мач от 27-ия

...

Ница се измъкна с точка от Бордо

Бордо приключи 0:0 против гостуващия Ница в мач от 27-ия кръг на френското футболно състезание. След равенството двата тима резервираха позициите си в класирането с по 36 точки, като домакините са осми, а противникът е девети. Възпитаниците на Густаво Пойет започнаха доста мощно и в първия четвърт час на няколко пъти бяха покрай попадение. Никола дьо Превил и Суалио Мейте удариха гредите зад Валтер Бенитес, а аржентинският пазач на гостите направи основно избавяне след удар от упор на Мартин Брайтуайт.

Ница се стремеше да задържа повече топката, само че по този начин не съумя да насочи нето един прецизен изстрел в дуела. След почивката домакините продължиха да бъдат по-опасни в офанзива в средата на втората част Бенитес още веднъж се намеси уверено след шут от фаул на Дьо Превий. Ница записа пети следващ мач без победа в Лига 1. Лига 1 27 кръг, неделя 25 февруари  Бордо 0:0краен резулат  Ница