Барса триумфира със Суперкупата, Меси стана най-титулуваният играч на клубаБарселона

...

Барса триумфира със Суперкупата, Меси стана най-титулуваният играч на клуба

Барса победи със Суперкупата, Меси стана най-титулуваният състезател на клуба
Барселона победи Севиля с 2:1 и завоюва Суперкупата на Испания за 13-и път в своята история. Мачът се игра в мароканския град Танжер пред 44 000 фенове.

Андалуският отбор поведе в 9-ата минута с гол на Пабло Сарабия в 9-ата минута, а каталунците изравниха в 42-ата посредством Жерард Пике.

Победният гол вкара Усман Дембеле в 78-ата минута с мощен изстрел отвън границите на наказателното поле. Севиля можеше да изравни резултата в самия завършек на постоянното време, само че Висам Бен Йедер не съумя да осъществя дузпа.

Барса към този момент има 3 трофеи повече от Реал Мадрид в мачовете за Суперкупата. 31-годишният Лео Меси пък завоюва 33-и трофей с фланелката на Барселона и стана най-титулуваният състезател в историята на клуба. Досега той и Андрес Иниеста имаха по 32 трофеи. /БГНЕС
Източник: bgnes.com