Аякс нанесе тежък удар на Борусия (Дортмунд), побеждавайки го с

...

Летящ Аякс заби 4 шамара на Борусия

Аякс нанесе тежък удар на Борусия (Дортмунд), побеждавайки го с 4:0 в мач от Група " С " на Шампионската лига.

На " Йохан Кройф Арена " в Амстердам домакините стартираха мощно и още в 11-та минута излязоха напред в резултата. При едно центриране Марко Ройс се опита да почисти, само че за негово страдание топката влетя в личната му врата. В средата на първото полувреме Дейли Блинд удвои преднината на домакините и по този начин те се прибраха на отмора с два гола задатък.
 Снимка 550775
Източник:

През второто полувреме обаче се стигна до нови два гола във вратата на " жълто-черните ". В 57-ата минута Алер смъкна топката с глава с глава за Антони, който с прекрасен шут направи преднината на своите класическа. Последният гвоздей закова самият Себастиан Алер, който ознаменува положителния си мач гол в 72-а минута и оформи крайното 4:0.

Победата оставя Аякс преди всичко в Група " С " с 3 победи от 3 мача, следван от Борусия с 6 т. и Спортинг с 3 т. Бешикташ е на дъното без актив.
 Спортинг (Лисабон) победи Бешикташ с 4:1 в Шампионската лига