Атлетик Билбао победи Леванте като гост с 2:1 в двубой

...

Два автогола и дузпа решиха Леванте - Билбао

Атлетик Билбао победи Леванте като посетител с 2:1 в дуел от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион. След три следващи хикса в шампионата Билбао стигна до триумфа и заема 11-ата позиция със 17 точки.

Тимът на Леванте пък към този момент трети мач е без триумф в Испания. Леванте е 15-и с 16 точки в актива си.

Двубоят бе извънредно забавен, като гостите поведоха от дузпа, а след това след замяна на два автогола, Атлетик Билбао стигна до успеха.

Гостите дръпнаха още в 5-ата минута с попадение от дузпата на Ариц Адурис.

25-годишният Чема опитва мерника си в 23-ата минута, само че прати топката вдясно от вратата на Билбао. Към края на първото полувреме, в 42-ата Енис Барди пропусна превъзходен късмет за Леванте да изравни.

След почивката, в 65-ата минута отново Чема насочи прекрасен удар, само че топката профуча край гредата.

Развръзката бе повече от непредвидена. В 73-ата минута французинът Аймерик Лапорт си вкара автогол и резултатът стана 1:1. Само 6 минути по-късно Серхио Постиго "върна жеста " и си означи автогол, с който Атлетик Билбао поведе с 2:1.