4-кратният световен шампион Германия записа 3-а срамна загуба в последните

...

Япония поднесе днешната изненада, Германия загуби с 1 : 2

4-кратният международен първенец Германия записа 3-а срамна загуба в последните си 4 мача на международно състезание.

Япония съсече бундестима след поврат до 2:1 в първата среща на двата тима от мондиала в Катар.

Бундестимът поведе в 33-ата мин, когато Илкай Гюндоган вкара дузпа, отсъдена за нарушаване на вратаря Шуичи Гонда против левия бек Давид Раум.

В добавеното време Кай Хаверц означи втори гол, който обаче бе анулиран поради засада.

Още в 8-ата минута Япония поведе след бърза контраофанзива и гол на Дайзен Маеда, само че насладата на азиатците се оказа прибързана, тъй като играчът им бе в засада.

През втората част германците удариха греда посредством Гюндоган, с цел да стигне до 76-ата мин, когато дръзките " самураи " стигнаха до равнене.

Точен бе Рицу Доан. Такума Асано направи обрата цялостен 7 мин по-късно.

Така Германия падна от Япония, откакто приключи мондиала преди 4 година със загуба от Република Корея.

В Русия бундестимът позволи проваляне и от Мексико и не съумя да прескочи групата.

Трябва да се означи, че в състава на Япония има 8-ина футболисти, подвизаващи се в Германия.
Източник: dnesplus.bg