Златни деца накараха България да се гордее с успеха им.

...
Златни деца накараха България да се гордее с успеха им.
Коментари Харесай

Златни деца взигнаха самочувствието на всички

Златни деца накараха България да се гордее с триумфа им. На тържествена гала в ректората на СУ „ Св. Климент Охридски “, проведена от МОН, бяха наградени българските носители на медали от последните две интернационалните олимпиади по география и техните учители.

В изискванията на рекорден брой участници и извънредно огромна конкуренция, българските състезатели съумяха да завоюват общо 7 медала (1 златен, 5 сребърни и 1 бронзов) на 17-ата и 18-ата Международни олимпиади по география. Това са половината от всички общо 14 медала, извоювани от страната ни за участията й в това влиятелно съревнование от 2004 година насам.
-->
Златен олимпийски орден получи Теодор Костов от Математическата гимназия “Д-р Петър Берон ”, Варна. 5-те сребърни медала са завоювани от 4-ма състезатели: Антонио Георгиев от Природо-математическа гимназия “Акад. С. Корольов ”, Благоевград, Даниел Димитров от варненската математическа гимназия (с две оценки от двете следващи олимпиади), Михаил Паскалев от варненската математическа гимназия и Денис Урумов от столичната Първа немска езикова гимназия. С бронзов орден беше почетен Атанас Иванов от Националната природо-математическа гимназия “Акад. Л. Чакалов ”.

Председателят на Българско географско сдружение и началник Катедра „ Картография и Географска информационна система “ в ГГФ доцент Стелиян Димитров съобщи, че към този момент учениците и студентите имат опция да учат една нова география, друга от тази, която е изучавал самият той в университета. Причината от описателна географията да се трансформира в точна просвета са точно геопространствените технологии и тяхното доста динамично развиване през последните години.

„ Новата география е високо софтуерна, Географска информационна система са едни от трите най-бързо разрастващи се технологии, дружно с нано и био технологиите. Всичко това прави географията доста вълнуваща като просвета, само че също и страхотна специалност. В последните 10 години, по данни на американското бюро по труда: завършващите география са третите, както те ги назовават most employable, т.е. най-способни да си намерят работа, експерти “, акцентира доцент Димитров.

Деканът на ГГФ проф. Найденов разкри, че от идната образователна година ще започва и нова бакалавърска стратегия, която ще е единствено на британски език – Climate Change and Management.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР