Земята е заплашена от космическа буря, която може да я

...
Земята е заплашена от космическа буря, която може да я
Коментари Харесай

Космическа буря удря Земята

Земята е застрашена от галактическа стихия, която може да я удари в околните няколко години и да провокира тежки вреди, алармират учени от НАСА, представени от британския вестник " Телеграф ".

Причината за задаващата се галактическа стихия се крие в Слънцето и засилената му интензивност. На всеки 22 години то доближава пика на магнитната си интензивност. А на всеки 11 години има пик на слънчевите изригвания. През 2013 година двата пика ще съвпаднат и това може да аргументи тежки вреди на Земята, разтревожени се учените.

Когато Слънцето изригва, този развой е обвързван с отделянето на голямо количество радиация. Което пък от своя страна може да наруши магнитното поле към Земята.

Какво може да последва от това? Най-напред ще се повредят спътниците. След тях идват и всички електронни устройства - мобилни телефони, джиесеми, болнична инсталация, джипиеси... Слънчевата радиация евентуално ще повреди и електрическите мрежи, пророкуват от НАСА.

Когато бурята връхлети Земята, резултатите могат да продължат от няколко часа до няколко дни. Специалистите ги съпоставят с годишните урагани на доста места по света.

От НАСА поучават държавните управления на страните по света от в този момент да подхващат превантивни ограничения против галактическата стихия - лечебните заведения да си обезпечат аварийни системи, а за спътниците да се разработят безвредни режими.

Източник: sanovnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР