Завърналият се в елита този сезон Верона изненадващо обърна у

...

Верона успя шокира Ювентус

Завърналият се в елита този сезон Верона изненадващо обърна вкъщи първенеца Ювентус с 2:1 в мач от 23-ия кръг в италианската Серия „ А “. Това е трета турнирна загуба на „ бианконерите “ през сегашния сезон.

Домакините започнаха интензивно, само че в 10-ата минута Войчех Шчесни отрази удар на Давиде Фараони. Осем минути по-късно Дъглас Коста от гостите шутира и топката разтресе напречната греда след намесата на Марко Силвестри. След още три минути при центриране от директен свободен удар рожденикът Мараш Кумбула засече с глава топката, а Шчесни я добута в своята мрежа. Попадението обаче беше преразгледано от VAR и не бе прието поради доста тънка засада. В 36-ата Роналдо насочи техничен удар по земя, а топката срещна страничната греда. До края на полувремето португалецът пропусна още на два пъти.

След почивката в 52-ата минута " бианконерите " имаха искания за дузпа поради игра с ръка на Гюнтер, само че след намесата на VAR не бе отсъдено нарушаване.
Източник: fakti.bg