Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) отпадна на четвъртфиналите на

...

Квитова отпадна на полуфиналите в Санкт Петербург

Защитаващата купата си Петра Квитова (Чехия) отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис в Санкт Петербург (Русия) с награден фонд 823 хиляди $. 28-годишната чехкиня, която е лидерка в схемата и номер 2 в международната класация, загуби от осмата сложена Дона Векич (Хърватия) с 4:6, 1:6 за 83 минути.

.@DonnaVekic earns the biggest win of her career at @Formula_TX!

Upsets Kvitova, 6-4, 6-1 to move into the semifinals! pic.twitter.com/Y6tn6qpgBY
— WTA (@WTA) February 1, 2019
Квитова дойде в Санкт Петербург, с цел да пази купата си, макар че в събота игра край на Откритото състезание на Австралия по тенис, който загуби от Наоми Осака (Япония). Петра Квитова има 26 трофеи от шампионатите на WTA, а също така е двукратна шампионка от "Уимбълдън " през 2011 и 2014 година.

Caption this pic.twitter.com/EFtDU1j6rd
— Petra Kvitova (@Petra_Kvitova) January 31, 2019
Четвъртата сложена Арина Сабаленка от Беларус също продължава на четвъртфиналите след триумф над представителката на домакините Екатерина Александрова с 6:3, 6:4 за 86 минути.