За първи път от 133 дни война Русия не се

...
За първи път от 133 дни война Русия не се
Коментари Харесай

За първи път от 133 дни Русия е без военни успехи, Москва готви икономиката си за продължителна война

За първи път от 133 дни война Русия не се е похвалила на 6 юли с военни триумфи, прогрес на фронта или нови териториални завоевания в Украйна, проучва основаният във Вашингтон Институт за проучване на войната (ISW). Според екипа на института руснаците сега вършат оперативна пауза, преди да стартират по огромни настъпателни интервенции.

От 24 февруари насам съветското Министерство на защитата заявяваше ежедневно триумфи, като даже преувеличаваше размера им, само че от 3 юли насам, след привършване на обкръжението на Лисичанск, сходни изказвания липсват. Въпреки това съветските сили към момента организираха лимитирани и несполучливи наземни офанзиви по всички посоки на 6 юли. Подобни опити са в сходство с съветската оперативна пауза, която не допуска и не изисква цялостно преустановяване на дейните бойни дейности. В този случай това значи, че съветските сили евентуално ще се лимитират до относително дребни нападателни дейности, до момента в който се пробват да основат условия за по-значими настъпателни интервенции и да възстановят бойната мощност, нужна за тези по-амбициозни инициативи, счита ISW.

Русия е почнала да струпва военна техника на полигона на 1-ва гвардейска танкова войска в Мулино, Нижно-Новгородска област, евентуално за подкрепяне на сформирането на нова военна част. Украинският екип за разузнаване на спорове (CIT) следи съветски военни транспортни средства (вероятно извадени от склада) да се насочват към Мулино през последните няколко седмици. CIT се базира на неназован съветски боен източник, който твърди, че съветските военни командири образуват 3-ти армейски корпус в Мулино, само че не е ясно дали руснаците основават 3-ти корпус в границите на същинските съветски сухопътни сили или интегрират новата единица със съществуващите в ЛНР и ДНР 1-ви и 2-ри армейски корпус или като напълно нова групировка.

Според анализите на вашингтонския институт съветските сили са траяли на 6 юли настъпателните интервенции югоизточно от Изюм и западно от Лиман към Славянск. Украинският общоприет щаб оповестява за несполучлив опит на руснаците да напреднат в посока Довхенка и Мазановка, на към 20 км северозападно от Славянск по продължение на границата сред Харковска и Донецка области. Министерството на защитата на Обединеното кралство отбелязва, че съветската войска евентуално се е придвижила с 5 километра напред към Славянск по автомагистрала E40 и в този момент са на 16 км северно от самия Славянск. Данните на НАСА от системата за пожарна информация (FIRMS) също демонстрират група от пожари към Райгородок, което значи, че съветските сили евентуално не престават да нанасят удари източно от Славянск, с цел да основат условия за нахлуване на запад от региона на Лиман.

Руските сили продължиха настъпателните интервенции към Сиверск от запад от Лисичанск и границата с Луганска област на 6 юли. Ръководителят на администрацията на Луганска област Сергей Хайдай съобщи, че съветските и украинските войски не престават да се бият покрай Лисичанск по границата на Луганска област. Украинският общоприет щаб също по този начин съобщи, че съветските сили са водили несполучливи борби към Спирне (15 км югоизточно от Сиверск), Верхнокамянске (5 км източно от Сиверск), Григорвика (10 км североизточно от Сиверск) и Билохоривка (15 км североизточно от Сиверск). Съобщава се, че съветските сили са направили артилерийски и въздушни удари южно от Сиверск към Званивка, Веселе и Виимка. Данните на NASA FIRMS удостоверяват тези отчети и демонстрират пожари покрай границата на Луганск-Донецка област на юг и изток от Сиверск на 6 юли.

В стопански проект ISW отбелязва, че Кремъл продължава да приготвя стопанската система си за продължителна операциа в Украйна. Руската държавна дума одобри на трето и последно четене закона, импортиран от държавното управление на 30 юни, който ще разреши на кабинета да следи и контролира трудовите връзки в съветски предприятия (както държавни, по този начин и частни). Този закон, както ISW заяви по-рано, ще разреши на държавните институции да приключват предварително отпуските на чиновниците си, да пренасрочват отпуск без единодушието на чиновниците и да изискват чиновниците да работят през уикендите, празнични дни и през нощта. Тези ограничения разрешават на Кремъл да поеме доста по-директен надзор върху множеството аспекти на съветската стопанска система, в това число прекъсване на правата и отбраната служащите и чиновниците.

Междувременно най-големият цех за произвеждане на олово в Русия е спрял производството си на 6 юли заради съвсем цялостното прекъсване на съветския металургичен експорт и Кремъл евентуално ще продължи да подхваща ограничения за икономическата готовност, с цел да компенсира или смекчи резултатите от глобите и войната върху главната промишленост.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР