Ювентус спечели първото място в група "Н" на Шампионската лига

...

Ювентус спечели групата си след минимален успех над Малмьо

Ювентус завоюва първото място в група "Н " на Шампионската лига по футбол след триумф с 1:0 вкъщи над шведския Малмьо в последния мач от груповата фаза на шампионата. Италианският гранд събра 15 точки на първото място в класирането, а Челси остана втори с 13 откакто направи хикс - 3:3 при гостуването си на Зенит в Русия.

Ювентус и Челси не престават в идната фаза на Шампионската лига, а Зенит, който приключи трети в подреждането с 5 точки, ще играе в шампионата Лига Европа. Шведският Малмьо остана финален с 1 точка.

В Торино Ювентус се наложи с 1:0 над Малмьо и реализира пета победа в група "Н ". Италианците удължиха серията си на три следващи триумфа. Малмьо пък позволи пета загуба.

Победният гол бе дело на Мойс Кийн в 18-ата минута, когато засече центриране от Федерико Бернардески и осъществя с отличен удар отблизо разстояние за 1:0. Домакините можеха да усилят задатъка си в 58-ата минута, само че Адриен Рабио стреля вляво от вратата на Малмьо.