Черно море победи Левски с 4:2 като домакин във втория

...

Черно море победи Левски на футзал, ще има трети решителен мач

Черно море победи Левски с 4:2 като хазаин във втория мач от плейофната серия в Националната лига по футзал и изравни резултата. Решителният трети дуел е през днешния ден от 13,00 часа още веднъж във варненската зала " Владислав ". Победителят ще се класира за финала, където го чака актуалният първенец Амиго Северозапад.

Левски завоюва с 2:1 първия мач против Черно море, само че нямаше съществени причини. " Моряците " бяха окуражени до краен лимит за реванш и потеглиха стремително - с голове на Дима Желчук в първата минута и Димитър Петев в 7-та те поведоха с 2:0. Украинецът Желчук, обаче си вкара автогол в 12-та и това " върна в мача " Левски. " Сините " съумяха да изравнят посредством Милош Миланов (16) и на почивката двата тима се отдръпнаха при резултат 2:2.

Две минути след началото на второто полувреме пристигна ред и на Левски да си вкара автогол посредством Даниел Нестеров. След попадение на Веселин Геренски в 37-та минута Черно море " затвори мача " при резултат 4:2. Очаква се " моряците " да имат мощна поддръжка от трибуните в решителния дуел през днешния ден.