Вицешампионът Милан завърши 3:3 у дома срещу изпадналия Салернитана в

...

Милан изпрати Жиру и Пиоли в голово шоу със Салернитана

Вицешампионът Милан приключи 3:3 вкъщи против изпадналия Салернитана в среща от последния 38-ия кръг на италианската Серия А.

В мач без значение за крайното класиране треньорът на Милан Стефано Пиоли пусна пробен състав и разреши на гостите от Салерно да изоставен елита с влиятелно реми на " Сан Сиро ".
 Милан удостовери раздялата със Стефано Пиоли

Опитният специалст прекара 5 години отпред на италианския исполин

Стефано Пиоли води Милан за финален път, срещата бе бенефис с червено-черната фланлека още за напускащите като свободни сътрудници Оливие Жиру, Симон Кяер и Антонио Миранте.

Милан поведе с 2:0 до почивката с голове на Рафаел Леао и Оливие Жиру, само че през втората част Сими Нванкво понижи. Давиде Калабрия вкара трети гол за Милан в 77-а минута, само че в последните минути Салернитана съумя да изравни с попадение на Жуниор Самбия и втори гол в мача на Нванкво.