ПСЖ спечели 15-ата Купа на Франция в историята си след

...

ПСЖ се справи с Лион за 15-ата Купа на Франция

ПСЖ завоюва 15-ата Купа на Франция в историята си след победа на финала с 2:1 против Олимпик Лион. С триумфа парижани записаха дубъл във Франция в първия сезон за треньора Луис Енрике.

ПСЖ реши мача до почивката, когато вкара и двата гола. Усман Дембеле откри резултата в 23-а минута, когато засече с глава центриране на Нуно Мендеш. 11 минути по-късно Дембеле асистира за Фабиан Руис за 2:0.

Лион върна един гол десетина минути след почивката. Тогава Джейк О’Брайън засече топката в мрежата след центриране на корнер. Това е. До края Николас Таляфико и О’Брайън пропуснаха да изравнят.

Двубоят на стадиона на Лил „ Пиер-Моро “ бе финален за звездата на ПСЖ. От лятото той ще облече екипа на Реал Мадрид. Мбапе напуща след 256 гола в 308 мача за клуба. За седем години в Париж той завоюва шест трофеи, 4 купи и 2 купи на Лигата.

На 100 от Лил пък имаше здрав пердах сред почитатели на ПСЖ и Лил. При случая е запалена будка на тол системата и един рейс. Осем служители на реда пък са ранени.
Източник: flashnews.bg