Ювентус и Наполи завършиха 1:1 в последния мач от първия

...

Ювентус и Наполи не се победиха, но предложиха очакваната драма

Ювентус и Наполи приключиха 1:1 в последния мач от първия кръг за 2022 година в италианската Серия А, предлагайки нормалната драма.

„ Партенопеите “ поведоха в резултата, посредством Дрийс Мертенс през първата част, а Федерико Киеза изравни при започване на второто полувреме.

Двата отбора си спретнаха страхотна борба в центъра на терена, където самостоятелната класа наподобява бе на страната на гостите, само че мотивацията идваше главно от домакините.

До сериозен скандал се стигна в последната минута на добавеното време на мача, когато Пауло Дибала си издейства нарушаване в идеална за себе си позиция. Аржентинецът стреля, само че Фаузи Гулам отклони в корнер. Съдията Соца обаче реши да свири завършек на срещата, с което провокира гнева на всички в лагера на „ остарялата госпожа “.

Точката послужи на Наполи, с цел да си подсигурява мястото в топ 4 след този кръг, до момента в който Ювентус още веднъж може да се озове обратно в таблицата, в случай че Фиорентина навакса изоставането.

FT | ⌛ | Our 2022 kicks off with a draw.