Юношеският национален отбор на България до 17 години победи Сан

...

Националите до 17 години удариха категорично Сан Марино

Юношеският народен тим на България до 17 години победи Сан Марино с безапелационното 4:0 в финален дуел от група 13 на квалификациите за Евро 2023.

Шишков откри резултата за България в шестата минута, а Сулев удвои в 19-ата. Кристиян Балов (46, 62) оформи крайното 4:0 с две попадения след почивката.

Въпреки изразителния триумф, възпитаниците на Йордан Петков остават с минимални шансове за класиране към идната фаза, защото заемат третото място в групата с 3 точки. В първите два мача " лъвчетата " отстъпиха на Швейцария (0:2) и Турция (2:3).
 Младежкият народен тим се изправя против съперници от Източна Европа

Селекционерът на България U21 Александър Димитров стартира построяването на нов тим

Първите два отбора от всички 13 квалификационни групи ще се класират за Елитния кръг напролет на 2023 година, както и четирите трети тима с най-хубави индикатори, изключвайки срещата с последния. По този метод България остава с 0 точки и би трябвало да се надява на знамение, с цел да продължи напред.