Само 1 яйце на ден ви пази от всички болести!
Яйцата са едни от най-уникалните блага на природата. Въпреки че има доста разногласия по отношение на хипотетичните вреди, които носят те на организма, нито една от тях не е потвърдена. В същото време изгодите от включването единствено на едно яйце в дневното меню са повече от основни.
Витамини и минерали - В яйчения жълтък се съдържа натурален мултивитаминен комплекс. Сред най-важните потребни съставки са огромните дози витамин А и D, които постоянно липсват в обичайна ни диета и няма по какъв начин да се синтезират.
Животински протеини - Яйцата са натурален източник на скотски протеини, освен това един от най-евтините и налични. До 98% от тях се всмукват от организма, което разрешава оптималното поддържане на мускулна маса. Освен това е потвърдено, че белтъкът на яйцата понижава апетита до една трета.
Сърдечно-съдови болести - Вече е потвърдено, че холестеролът не се усилва след яденето на яйца. В тях даже се съдържат субстанции, които оказват помощ преправянето на мазнините и контролират кръвното налягане. Освен това работят противовъзпалително. В тях се съдържат фосфатиди, които защищават от задръстване на съдовете с атеросклеротични плаки.
Имунна система - Яйцата са цялостни с витамини и биологично дейни субстанции. Всичко това ги прави изключително потребни за имунната система. В кокошите яйца се съдържа богат набор от незаменими аминокиселини, които защищават консуматорите им от инфекции. Едно яйце дневно е изцяло задоволително да обезпечи задоволителни количества лутеин, който защищава очите от възрастовата недъгавост.
Здрави кости и зъби - Витамин D, който се съдържа в жълтъка, обезпечава качествено асимилиране на калция и фосфора. Тези детайли защищават от остеопороза. Всекидневното похапване по 1 яйце обезпечава здрави зъби и мощни кости.
Умствена активност - Яйцата усъвършенстват умствената активност. В тях се съдържа тирозин, който се предлага на хората, които се занимават с умствена и физическа активност. Освен това в тях се съдържат и триптофан, който усилва производството на серотонин – един от главните хормони на щастието.