Янис Адетокумбо отбеляза рекордните си за сезона 50 точки и

...

50 точки на Янис осигуриха осма поредна победа на Милуоки

Янис Адетокумбо означи рекордните си за сезона 50 точки и изигра един от най-впечатляващите си мачове в НБА, а Милуоки завоюва осма поредна победа след 122:118 против Юта вкъщи. По този метод Бъкс продължиха впечатляващото си показване и към този момент са с баланс от 14-3 (6-1 на личен терен). Освен това гръцката суперзвезда овладя 14 битки, с цел да приключи с “дабъл-дабъл” за седемнадесети следващ дуел, като направи и 6 асистенции.

Домакините изоставаха с 9 точки на полувремето, само че след 42:26 в третата четвърт пречупиха Джаз, а по-късно стигнаха и до подобаващ успех, който бе допълнен от 19 точки на Уесли Матюс, 13 на Ерик Бледсоу и 11 на Пат Конахън.

— Chris P. Bacon (@MKESZN) November 26, 2019
Боян Богданович с 24 и Донован Мичъл с 20 бяха двамата най-резултатните за гостите, до момента в който всички резервени баскетболисти на Юта приключиха с двуцифрени индикатори - Джо Ингълс (15), Джордж Нианг (13), Еманюел Мудией (12) и Джеф Грийн (11).