Тимът на Хайденхайм победи Дармщадт с 1:0 като гост в

...

Дармщадт изпадна от Бундеслигата след загуба от Хайденхайм с 1:0

Тимът на Хайденхайм победи Дармщадт с 1:0 като посетител в дуел от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Победният гол за гостите бе дело на австрийският нападател Никола Доведан в 90-та минута.

Футболистите на Хайденхайм бяха покрай попадение и през първото полувреме, в 26-та минута, когато Патрик Майнка не съумя да преодолее вратаря на Дармщад Марсел Шуен.

В 46-та минута Тим Скарке пропусна добра опция за домакините, а в 66-та Фабиан Нюрнбергер също пропиля късмет за Дармщадт.

Домакините остават последни във краткотрайното класиране в Бундеслигата със 17 точки в актива си и ще играят във втора дивизия през идващия сезон. Четири кръга преди края на шампионата тимът изостава с 13 точки от 15-ия Бохум.

Хайденхайм е 10-ти в подреждането все още с 37 точки, колкото има и 11-ият Вердер Бремен.