Пари Сен Жермен е новият шампион на Франция, след като

...

Лион надви Монако и направи ПСЖ шампион

Пари Сен Жермен е новият първенец на Франция, откакто Лион победи Монако с 3:2 в дуел от 31-ия кръг на френското състезание. След триумфа на " хлапетата " парижани са недостижими на първото място.

Гостите от Монако поведоха в резултата след по-малко от 60 секунди, когато Уисам Бен Йедер получи топката от Фоларин Балогун и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на домакинската врата. В 15-ата минута гол на Балогун беше анулиран поради засада.

В 23-ата минута Лион стигна до изравнителен гол. Саид Бенрама пусна страховит пас към Александър Лаказет, а той изравни резултата. Три минути по-късно домакините направиха цялостен поврат с гол на Бенрама.

След час игра Монако съумя да изравни. Юсуф Фофана центрира в наказателното поле, където Бен Йедер съумя да изравни.

Шест минути преди края на постоянното време Лион още веднъж поведе в резултата, откакто Малик Фофана се озова самичък против вратаря след извеждащо подаване от Лаказет и преодоля Радослав Майески.

Лион събра 44 точки и заема 7-о място във краткотрайното класиране, до момента в който Монако е втори с 58 точки.