Волейболният първенец на България Хебър извоюва необходимата му героична победа

...

"Хебър" проби героично до III кръг в Шампионската лига

Волейболният отличник на България " Хебър " извоюва нужната му героична победа над беларуския " Шахтьор " (Солигорск) и се класира за решаващия кръг от квалификациите на Шампионската лига. След като изгубиха първия мач вкъщи с 2:3 гейма предходната седмица, пазарджиклии се постановиха довечера с 3:1 (-15, 21, 16, 22) като посетители в Минск.

Двубоят в столицата на Беларус стартира извънредно за българския отбор, който за следващ път не беше воден от болния старши-треньор Камило Плачи, а от асистентите му Мартин Естебан Бланко Коста и Данаил Милушев. Домакините влязоха вихрено в мача и поведоха с 6:0, като до края методично увеличаваха разликата.

Въпреки това " Хебър " съумя да осъществя цялостен поврат, освен това с нужния му безапелационен резултат, лишил " Шахтьор " даже от шанса да провокира " златен гейм ". С голяма заслуга за триумфа е разпределителят Иван Станев, който динамизира играта и даде опция на всички нападатели, както и на центровете да приключват разнообразните офанзиви.
Източник: segabg.com