Водачът в схемата Новак Джокович отпада на четвъртфиналите на турнира

...

Джокович отпадна в Баня Лука

Водачът в схемата Новак Джокович отпада на четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд от 562 815 евро.

Джокович загуби от сънародника си Душан Лайович с 4:6, 6:7(6) в мач, траял два часа и 25 минути. Новак Джокович изостана с 2:4 в първия сет, изравни до 4:4, само че позволи втори пробив и Лайович завоюва идващите два гейма, с цел да поведе в резултата. Във втората част водачът в международната класация по тенис не позволи пробив, само че загуби с 6:8 откакто бе повел с 4:1

Душан Лайович чака на полуфиналите спечелилия от мача сред Иржи Лехецка и Миомир Кецманович.

Поставеният под номер 2 руснак Андрей Рубльов се наложи над представителя на домакините Дамир Джумхур със 7:5, 6:3 за час и 52 минути игра. Той ще се изправи на полуфиналите против словака Алекс Молчан, който в профил сърбина Ласло Джере с 6:2, 4:6, 7:5.
Източник: novsport.com