Варна. Европейското първенство по плажен хандбал във Варна започна с

...

Европейското първенство по плажен хандбал във Варна започна с победа за България

Варна. Европейското състезание по плажен хандбал във Варна стартира с сложна, само че заслужена победа за България. Националният ни тим за девойки надделя след дузпи Гърция и даде чудесно начало на шампионата.

Българките започнаха мъчно мача, само че съумяха да измъкнат първата част с 15:12. Второто полувреме стартира гол за гол, само че 5 минути преди край Гърция натрупа преднина от 16:11. 3.12 минути преди края нашите се приближиха до 17:18, само че след драма в последните секунди отстъпиха с 19:22, което докара до наказателни удари.
В воин за България при дузпите се трансформира вратарката Цветелина Владимирова, която не позволи попадение. За нашите пък точни бяха Пламена Младенова и Натали Христова.

В 16:00 часа през днешния ден на корт 1 България среща Русия при юношите, а девойките имат втори мач от 17:00 часа против Украйна. При девойките България е в група с Гърция, Украйна и Испания.
Източник: focus-news.net