Тя е най-работеща, заяви ЦоневДПС иска план за спешни действия

...
Тя е най-работеща, заяви ЦоневДПС иска план за спешни действия
Коментари Харесай

Марката 60/40 спасява над 120 000

Тя е най-работеща, съобщи Цонев Движение за права и свободи желае проект за незабавни дейности с точни периоди Номер 1 сме по минимум заболели, сподели министър председателят
 

Над 120 000 души ще запазят до края на месеца работните си места по мярката 60/40 в помощ бизнеса. Това заяви министър председателят Бойко Борисов пред депутати в Народното събрание. По искане на Българска социалистическа партия той бе изслушан в пленарна зала за ограниченията, които кабинетът взема за ограничение на болестта от ковид, както и за икономическите лостове в помощ на бизнеса. Въпреки помпозните си поръчки Българска социалистическа партия нямаше съответни въпроси, от името на социалистите по една политическа тирада дръпнаха Кристиян Вигенин и Корнелия Нинова. Всички съответни питания бяха от страна на Движение за права и свободи.

Мярката, с нейния усъвършенстван вериант, е най-работеща от всички. Тя е образец за сполучливото съдействие сред ръководещи и съпротива, съобщи зам.-председателят на ПГ на Движение за права и свободи Йордан Цонев. Именно по предложение на Цонев и Движение за права и свободи мярката бе променена и страната пое с изключение на 60 на 100 от заплатите на застрашени от редуциране служащи и 60 % от осигуровките.

В момента 90 000 са новите безработни. По мярката към този момент са непокътнати работните места на 101 000 души, сподели Цонев. И добави: „ Простата сметка демонстрира, че без тази мярка новите безработни щяха да бъдат над 200 000 ”. Достатъчен ли е ресурсът по мярката, има ли потребност от още усъвършенствания като обсег за сеторите, изработен ли е секторен разбор кои браншове я употребяват, попита премиера Йордан Цонев.

Безработицата е спаднала с близо 5000 души за 13 дни. В началото на април на ден в бюрата по труда да се записали по 7000 души, през вчерашния ден са били 2 769, заяви в отговор Борисов. Безработните приблизително дневно понижават с по 300-400 дневно, сподели министър председателят. И добави: Между 7 и 10 000 служащи резервират работните си места, мярката ще избави 120 000 души до края на месеца.

България е преди всичко по най-нисък брой на инфектирани и на трето място по най-нисък брой на умряли, заяви статистиката Борисов. Той благодари на медиците и служителите на реда, които са на първа линия, както и на учителите, които са съумели да водят часовете си отдалечено.

При нас ограниченията са най-либерални. Не сме спирали хората да се движат, нито магазините да работят, сподели още Борисов.

България обаче е на дъното на класацията по тестване на хора за ковид, опонира му зам.-председателят на Народно събрание доктор Нигяр Джафер (ДПС). Надявам се господин Борисов, виждате, че средствата за опазване на здравето са вложения, сподели доктор Джафер. Към момента от началото на епидемията имаме 60 000 теста, отговори Борисов и заяви по дати какъв брой проби са направени.

Кризата изисква нов метод. Икономическите ограничения изискват нов метод – секторен разбор и секторна тактика, направи разбор на обстановката ръководителят на Движение за права и свободи Мустафа Карадайъ след чуването на Борисов. Нужен е проект за ръководство на епидемиологичната рецесия. Но битката против ковид би трябвало да включва и проект за възобновяване на икономиата и връщането на всички към естествения темп на живот, съобщи още Карадайъ. От името на Движение за права и свободи той оцени като приемливи подхванатите на този стадий ограничения съпоставено с другите страни.

Важно е оттук насетне какво следва, сподели ръководителят на Движение за права и свободи. Той цитира международни анализатори, които предизвестяват, че международната стопанска система ще се промени след ковид.

Затова е необходим незабавен проект за деяние с съответни ограничения и периоди за осъществяване - в политически аспект, ограничения за бизнеса, за дребните и междинни предприятия, за отбрана на най-уязвимите хора, безапелационен бе Карадайъ.

Престанете да говорите за трупове, господин Борисов, съобщи при започване на съвещанието Крисниян Вигенин. От всичко което чухме, рачбрахме, че проект няма, добави в края Корнелия Нинова. И изиска още грантове.

" Преди да се знае, че ще има пандемия, аз персонално се обадих на Нинова и ѝ предложих да минем дружно през тази болест. Беше ми отказано. По линия на опазването на здравето - ние първи започнахме да се организираме и да вършим учения за всичко, което е належащо за сходна пандемия. Бързо преорганизирахме производството, с цел да можем да осигурим всичко за нашите лекари на първа линия. Ако имате хрумвания с най-голямо наслаждение ще работя с вас, вие ми отказахте ”, съобщи Борисов. Обади ми се в 22 ч. Да ме вика на съвещание на щаба, това обикновено ли е, възмути се социалистката.

" Повече няма да участваме в подобен цирк. Разбирам кавалерството, разбирам партиен водач да е жена. Уважихме я, само че дано повече да не я почитаме ", възмути се от Българска социалистическа партия водачът на „ Воля ” Веселин Марешки.

 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР