Турският халф на Юсуф Язъджъ изигра поредния си силен мач

...

Звездата на Лил продължава да бележи

Турският халф на Юсуф Язъджъ изигра следващия си мощен мач за " песовете ". Два негови гола бяха в основата на успеха над с 4:0, която върна отбора от Северна Франция на второ място в класирането на Лига 1.

Лил нямаше триумф в шампионата в предходните си три срещи, само че се изправи против противник в още по-лоша форма. Гостите се държаха равностойно единствено до първия гол, маркиран от Язъджъ в 29-ата минута. Турчинът беше изведен от, обърна се в наказателното поле и с левия крайник откри резултата.
В 51-ата минута домакините проведоха нова добра офанзива, топката беше върната в към Язъджъ и той за повторно преодоля. Интригата завърши дефинитивно малко по-късно, когато Язъджъ откри и той с лекост опъна мрежата за 3:0.

В самия завършек на постоянното време композиция сред Исаак Лихаджи и Дейвид приключи с още един гол за Лил. " Песовете " събраха 22 точки - две по-малко от лидера, а Лориен е 18-и с едвам 8 пункта.

Лига 1 11 кръг, неделя 22 ноември  Лил 4:0краен резулат  Лориен