Отборът на Фортуна (Дюселдорф) е на крачка от завръщане в

...

Фортуна е пред завръщане в Бундеслигата

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) е на крачка от завръщане в Бундеслигата на Германия, откакто победи с 3:0 като посетител Бохум в плейофа за влизане/оставане в елита на немския футбол.

Тимът на Фортуна, който през този сезон приключи на трета позиция във Втора Бундеслига, поведе още в 13-ата минута след автогол на Филип Хофман.

Веднага по-късно Бохум пропусна най-хубавия си късмет за гол в мача след удар с глава в гредата на Бернардо, а в 64-тата минута Феликс Клаус се възползва от подаване на Христос Цолис, с цел да повиши на 2:0 в интерес на Фортуна.

Крайното 3:0 в интерес на Дюселдорф бе завършено в 72-рата минута от Яник Енгелхард,

Реваншът в Дюселдорф е в понеделник, а Фортуна има късмет да играе още веднъж в Бундеслигата за пръв път от сезон 2019/20.

От въвеждането на плейофния формат през 2009 година тимовете от Бундеслигата са спечелили 12 от 15 конфликта, само че в този момент задачата на Бохум наподобява невъзможна, защото в никакъв случай тим, изгубил първия мач с три гола разлика, не е успявал да излезе краен победител.